Unistame me üldjuhul lapsena ja mida vanemaks saame, seda harvem seda teeme. Satume esmalt kool-kodu rutiini ja hiljem juba töö-kodu-lasteaed. Igapäevane elukorraldus võtab tänapäeval nii palju energiat ja tundub “väga tähtis” ning kõik mis jääb sellest üle muutub teisejärguliseks. Tegelikult peaksid meil olema esmatähtsad hoopis teised väärtused. Peaksime rohkem mõtlema sellele, mida me elult tahame – mida Sa teha tahad, kellega koos ja kus Sa üldse tahaksid olla. Rutiin, harjumus ja mugavus neelavad meid alla ja viivad meid tõelistest soovidest igapäevaselt aina eemale. Nii eemale, et lõpuks me isegi enam ei mäleta oma soove ja ammugi ei unista neist.

 

Millest sa unistad?

Kuidas oma unistus ära tunda, kui Sa oled rutiinses rütmis juba pikalt olnud? Esiteks soovitan mõelda tagasi oma lapsepõlve peale. Kas Sa mäletad millest Sa siis unistasid? Oleme kõik kindlasti mõelnud, et kui ma ükskord suureks saan, siis tahan olla …. Ja vaevalt, et nii paljud meist unistasid kaheksast viieni kontoritöötajaks olemisest. Paraku töö kellegi teise alluvuses tähendab üldjuhul, et Sa viid ellu kellegi teise unistust 🙂 (Ma üldse ei alahinda praegu kontoritöötajat. Võid asenda kontoritöötaja sõna ükskõik mis muu ametiga!) Muidugi on super, kui palgatöö paneb Sul silma särama ja oled tingimustega rahul. Aga kui enam ei pane, siis peab midagi oma mõtlemises muutma.

Mõtle mida Sulle lapsena tõeliselt teha meeldis? Olid kunstnikuhingega aga läksid raamatupidajaks õppima, sest juba Su ema oli raamatupidaja (ja see on ju korralik amet, mis toob leiva lauale). Või läksid lihtsalt midagi ülikooli õppima, sest kõik läksid? Teadmata isegi mida Sulle teha meeldib?

Samuti võid teha nimekirja asjadest, mida Sulle meeldib teha ja milles Sa oled väga tugev. Küpsetamine, pildistamine, arvutamine, joonistamine, müümine. Järgmiseks kaardista need tegevused ja seejärel otsusta, millisesse neist tasub edaspidi oma energiat investeerida.

 

Vali välja eesmärk

Oled oma elu suhtes rahulolematu? Oled unistanud millestki muust? Vali välja milline eesmärk endale seada! Eesmärk on Sinu jaoks liiga väike, kui see ei tekita mingit kõhedust. Seega mõtle natuke suuremalt, et protsessis oleks ka pingutust. Ilma vaeva nägemata ju midagi head saavutada ei saa.

Suur ja natuke hirmutav eesmärk tuleb seejärel osadeks võtta ja lahti harutada väikesteks tegevusteks. Igale üksikule tegevusele silma vaadates tuleb hinnata enda oskusi ja otsustada, kas on mõistlikum see ise ära teha või lasta see kellelgi teha. Näiteks ei ole mõtet aega raisata kodulehe tehnilise ülesehituse õppimisele või raamatupidamisele, kui oled käsitööline. Osta kodulehe tegemine sisse ja koo ise samal ajal. Energia tuleb panna sinna, milles oled hea. Reaalselt ei pea ju ka teenust “ostma”, kui Sul veel selleks vahendeid ei ole. Pead leidma kellegi, kes oskab kodulehte teha ja samas vajab sokke. Kaup kauba vastu 🙂 Anna väikestele ülesannetele ka ajaline mõõde ja mõtle kas see tegevus pakub Sulle rõõmu? Kohe on selge, mida tasub ise teha ja mida mitte.

Ülesannete osadeks võtmisel ei tundu ka enam, et tegemist vajavaid asju on liiga palju ja parem on need üldse tegemata jätta. Võtmeküsimus on ju motivatsiooni leidmine, mugavustsoonist välja tulemine ja õige planeerimine.

Ole paindlik!

Eesmärgid muutuvad ajas nagu Sa isegi. Sinu kümne aasta tagune eesmärk, mille Sa viie aasta eest saavutasid, ei pruugi enam täna panna Sinu silma särama. Täna end toonase julguse ja saadud kogemuste eest ja ole valmis vanast loobuma. Ainult nii tekib ruum uuele võimalusele.

 

Soovid abi eesmärgi seadmisel? Sõnastame eesmärgi, harutame ta väiksemateks osadeks ja tegutseme, et saaksid elada oma unistuste elu.

Kirjuta mulle kodulehele kommentaaridesse või Facebooki!