Lõpuks ometi on soe ja mõnus. Lastel on koolist ja lasteaiast vaheaeg ja see omakorda on justkui märk ka tööl käijate jaoks. Kellel veel ei ole, sellel kohe varsti hakkab puhkus. Suvi ei ole mitte ainult päike ja soojus vaid ka vabadus. Aga jah, miski ei ole igavene. Kuulsin juba ka väljendit “täitsa lõpp aga pool suve on juba läbi”. Kuidas planeerida omale unistuste suvi? Kuidas anda endast parim, et suve lõpus ei peaks luhta läinud suve kahetsema?

Unista ja pane kõik kirja! Esiteks tee nimekiri kõigest, mis on Sinu jaoks suve lahutamatu osa. Piknik rannas, päikesetõusu vaatamine, raamatu lugemine, maalimine, rattasõit, päevitamine jpm. Meenuta ja mõtle, mis Sinu jaoks seostub suvega. Siis mõtle läbi, mis on need kohad, kontserdid ja festivalid, mida Sa tänavu kindlasti tahad külastada. Kellel su sõpradest on sünnipäev? Kellega oled mõelnud kokku saada suvel, siis kui rohkem aega on? Kas sul on kohustuslikke igasuviseid suve elemente nagu maal vanaema juures käimine, suvilas niitmine, maasikate korjamine, heinategu, kartuli panek või võtt?

Ja nüüd märgi see kõik endale kalendrisse. Püüa märkida! Suvi on 3 kuud st 12 nädalavahetust. Kas sa puhkad suvel kontoritööst? Veab kui saad vabale 24-le päevale lisa. Kas Sinu jaoks on suvi ainult siis, kui on puhkus? Suvel on päevad pikad, seega jaga oma nimekiri hajusalt kogu järelejäänud suve peale. Pane oma unistused puhkusenädalatele ja nädalavahetustele kirja ja jõuad etteplaneerimisega nii palju ära teha ka siis, kui “päris” puhkus läbi on ja kellast-kellani kontoritööl tagasi oled. Kui Sul plaani ei ole, siis tõenäoliselt võib reedel peale tööd harjumus Sinust võitu saada. Väsimus pressib sisse ning kui juba viskad korraks diivanile pikale, siis on päris tõneäoline, et jäädki koju konutama. Aga kui Sul plaan on paigas (piletid ostetud või sõpradega kokkulepped tehtud), siis on raskem neist taganeda. Eriti kui need suvised käigud on Sinu enda soovitud ja planeeritud.

Ära planeeri üle! Jäta ruumi ja õhku vahele oma päevadesse. Kõiki puhkusepäevi ära täis planeeri. Jäta endal aega ka puhkamiseks. Samuti ei pea iga õhtu peale tööd kontserdile jooksma. Ära unusta oma sissetulekuid ja väljaminekuid balansis hoidmast. Lisaks puhkusele on vaja ju ka sellele järgnevad sügis ja talv üle elada 🙂 Su nimekirjas on kindlasti ka tegevusi, mis ei vaja erilist ettevalmistust ja ressurssi. Piknik rannas näiteks võib olla samaaegselt nii argipäeva õhtune ujumine, kerge kaasa võetud õhtusöök kui ka kohtumine sõpradega keda pole ammu näinud. Mina isiklikult ei näe mõtet sõita Eestist ära suvel, kui on ainus tõenäosus heaks ilmaks. Välismaa soojamaa reisid passivad minu meelest paremini meie kõledasse sügisesse ja talve. tlete, et ilm on meil halb? Pole halba ilma, on ju ainult valed riided ja liiga vähe sääsetõrjet. Ja päris kuumaga ongi ju parem rannas lebada kui autoga ringi sõita. 

Tegelikult oleneb ju kõik Sinu mõtteviisist ja uskumustest. Kui Sa elad teadmises, et Eestis pole suve ollagi, siis leiad Sa taevast üles iga pilve ja märkad iga vihmapiiska eriti terava pilguga. Aga kui Su uskumus on, et suvi on ilus, siis leiab Su pilk kinnitust sellele iga päev. Kuidas uskumusi muuta? Kuidas negatiivset mõtlemist positiivseks muuta? Kui Sa vajad abi mõtlemise muutuses, siis kirjuta mulle tugi@kadrikurm.ee 

Ära viska oma mõtteid kõrvale, kui tahad suve lõpus öelda, et sellist suve mul pole juba ammu olnud! Jäta endale aega “mittemidagitegemiseks” ja spontaanseteks ideedeks (mis tihtilugu on pikalt planeeritutest veelgi põnevamad). Ja mis põhiline naudi suve! 😉